21-25.03.2022   PORTO   -  PORTUGALIA

 

W poprzednim tygodniu, wraz z innymi uczniami z naszej szkoły polecieliśmy do Portugalii w ramach projektu Erasmus. Był to niesamowicie spędzony czas podczas którego zwiedziłam wiele cudownych miast, takich jak Porto czy Ponte de Lima, poznałam wspaniałych, otwartych i optymistycznych ludzi, udoskonaliłam swój język angielski, posmakowałam tradycyjne potrawy oraz poznałam kulturę portugalską. Wszystko to było niezwykłym doświadczeniem, dzięki któremu mam wiele wspomnień, do których mogę wracać. Mam nadzieje, że kiedyś będę miała szanse jeszcze raz wziąć udział w takim projekcie.

Zuzanna D.  kl. III c

 

Wyjazd na Erasmusa do Portugalii to przygoda, której nigdy nie zapomnę. Projekt dał mi możliwość poznania innej kultury i wspaniałych ludzi. Miałam okazję zwiedzić inny kraj jak i rozwinąć swoje umiejętności z języka angielskiego, a także spróbować kuchni portugalskiej. Był to tydzień pełen wrażeń. Wróciłam bogatsza o nowe doświadczenia z bagażem wspomnień. 

Kinga M. kl  II b

 

Wycieczka do Portugalii była moim marzeniem odkąd pamiętam, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłam wziąć udział w tak wspaniałym projekcie, jakim jest Erasmus. Wraz z moją grupą zwiedziłam wiele wspaniałych miejsc, między innymi miasto Porto, które szczególnie utkwiło w mojej pamięci. Spróbowałam wielu tradycyjnych potraw oraz portugalskich słodyczy. Udoskonaliłam swój poziom języka angielskiego, a przede wszystkim poznałam wiele fantastycznych, otwartych oraz optymistycznych osób. Projekt ten był wspaniałym doświadczeniem i mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła wziąć udział w podobny przedsięwzięciu.

Julia Ż. Kl. II c

 

Moim zdaniem wyjazd udał się znakomicie. Zintegrowałam się nie tylko z ludźmi z Portugalii, Włoch czy Turcji ale również z naszej szkoły. Poznałam bardzo sympatycznych ludzi, więc czułam się bardzo dobrze w  szkole oraz podczas zwiedzania. Architektura w Porto jest przepiękna i nadawała miastu klimat. Spróbowałam również jednego tradycyjnego dania- francesinha, pomimo zachwalania przez moją hostkę - Julianę nie było to dobre. Wyjazd pozwolił mi poznać kilka słów po portugalsku, porozmawiać po angielsku i dowiedzieć się parę informacji o innych krajach.

Małgorzata N. kl. III b

 

Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym projekcie. Pierwszy raz w życiu odwiedziłam Portugalię. Bardzo mi się podobało. Wraz z grupą, z którą byłam, zwiedziliśmy jedno z najważniejszych miast dla Portugalczyków - Porto, a także wiele innych ciekawych i pięknych miejsc. Cieszę się, że mogłam sprawdzić swój angielski.
Poznałam wielu miłych ludzi, którzy byli otwarci, pomocni i chętni do zawierania nowych znajomości.
Mam nadzieję, że niedługo będę mogła wziąć udział w podobnym projekcie. Wyjazd uważam za udany.

Natalia M. kl. II c

 

Wyjazd z pewnością był udany. Zwiedzaliśmy Porto oraz inne miejsca na północy Portugalii. Poznaliśmy nową kulturę, obyczaje i kuchnię, między innymi dzięki mieszkaniu u portugalskich rodzin oraz wspólnemu spędzaniu czasu z innymi hostami. Mieliśmy także okazję poznać grupę z Turcji i Włoch na wspólnych wycieczkach i zajęciach. Wszyscy okazali się otwarci i ciepło nas przyjęli. Mam nadzieję, że uda mi się wziąć udział w podobnym projekcie w przyszłości.

Jakub N. kl. II b